RE/MAX tarjoaa laajan valikoiman myytäviä asuntoja Turusta ja sen lähialueilta Katso tästä kaikki myytävät asunnot alueelta. Alta löydät lisätietoa Turusta asuinalueena.

Tunnelmallinen Turku tarjoaa kulttuurielämyksiä

Turku on väkiluvultaan Suomen kuudenneksi suurin kaupunki. Tämä maamme entinen pääkaupunki on myös kaksikielinen satamakaupunki, jonka matkustajaliikenne Maarianhaminaan ja Tukholmaan on vilkasta. Turku sijaitsee hyvien kulkuyhteyksien päässä suurimmista kaupungeista, ja sen juna-, bussi-, satama- ja lentoliikenneyhteydet ovat kattavat.

Turussa sijaitsee kaksi yliopistoa ja yhteensä neljä korkeakoulua, joten opiskelijat ovat tuttu näky Turun keskustassa. Turun laaja kulttuuritarjonta, kuten esimerkiksi kulttuurikuntoilureitit, taidegalleriat ja Turun taidemuseo, houkuttelevat niin turkulaiset kuin myös matkailijat kaupunkiin.

Aurajoenranta tunnetaan kohtaamispaikkana, jossa voi viettää aikaa ravintoloissa ja vain seurasta nauttien. Historian havinaa voi kokea Turun linnan kierroksella tai keskiaikaisilla markkinoilla. Turussa järjestetään myös monia suosittuja tapahtumia, kuten esimerkiksi Ruisrock, Turun musiikkijuhlat ja Aura Fest.

Turku jaetaan kahdeksaan kaupunginosaan, joita ovat esimerkiksi Kupittaa, Pääskyvuori ja Varisssuo. Ympäröiviä kuntia ovat Lieto, Masku, Mynämäki, Naantali, Kaarina, Aura, Nousiainen, Pöytyä, Rusko ja Raisio.

Löytyisikö unelmiesi koti Vantaalta? Katso myytävät asunnot.

 

Tällä hetkellä myynnissä olevia asuntoja alueella Turku

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'GROUP BY p.id' at line 26

 

 

Asuntojen hinnat Turku (2018)

Keskimääräinen neliöhinta

3 005 €

Keskimääräinen myyntiaika

79 päivää

Toteutuneet asuntokaupat

3 901 kpl

Lähde: KVKL hintaseurantapalvelu

Kiinteistönvälittäjiämme Turussa

Nina Schönberg

Ota yhteyttä
Nina Schönberg

Yrittäjä, LKV

045 615 3435 nina.schonberg@remax.fi Tutustu minuun »
Tom Lindqvist

Ota yhteyttä
Tom Lindqvist

Yrittäjä, LKV, KiAT, NHS, DI RE/MAX OmaanKotiin

044 238 3550 tom.lindqvist@remax.fi Tutustu minuun »
Lea Dahl

Ota yhteyttä
Lea Dahl

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, Vastaava hoitaja RE/MAX Asunnot 1

050 364 0092 lea.dahl@remax.fi Tutustu minuun »
Markku Himanen

Ota yhteyttä
Markku Himanen

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä LKV, KTM

050 343 4425 markku.himanen@remax.fi Tutustu minuun »
Sari Hedman

Ota yhteyttä
Sari Hedman

Yrittäjä, LKV, KiAT RE/MAX OmaanKotiin

040 5777 671 sari.hedman@remax.fi Tutustu minuun »
Andreas Nyström

Ota yhteyttä
Andreas Nyström

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KTM RE/MAX OmaanKotiin

040 763 6929 andreas.nystrom@remax.fi Tutustu minuun »
Satu Sainio

Ota yhteyttä
Satu Sainio

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT RE/MAX OmaanKotiin

040 530 9058 satu.sainio@remax.fi Tutustu minuun »
Rainer Nilovaara

Ota yhteyttä
Rainer Nilovaara

Yrittäjä, LKV, KiAT, NHS RE/MAX OmaanKotiin

044 585 7334 rainer.nilovaara@remax.fi Tutustu minuun »
Julius Ahlqvist

Ota yhteyttä
Julius Ahlqvist

Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT, KTM RE/MAX OmaanKotiin

044 066 4448 julius.ahlqvist@remax.fi Tutustu minuun »
Hannele Himanen

Ota yhteyttä
Hannele Himanen

Yrittäjä, YKV, LKV, kaupanvahvistaja, artesaani

040 743 3019 hannele.himanen@remax.fi Tutustu minuun »
Niko Laine

Ota yhteyttä
Niko Laine

Myyntineuvottelija RE/MAX OmaanKotiin

0440 799 299 niko.laine@remax.fi Tutustu minuun »
Minna Tossavainen

Ota yhteyttä
Minna Tossavainen

Vuokraustoimintapäällikkö, LKV, LVV, KiAT RE/MAX OmaanKotiin

040 668 4688 minna.tossavainen@remax.fi Tutustu minuun »

 

Etsitkö asuntoa Turusta tai sen lähialueilta?

Ota ensimmäinen askel kohti onnistunutta asuntokauppaa – jätä yhteydenottopyyntö ja alueesi RE/MAX-välittäjä on yhteydessä sinuun mahdollisimman pian.







Tarkempaa tietoa henkilötietojen käsittelystä RE/MAXissa löydät tietosuojaselosteestamme.